Klinik Nöroimmünoloji - Myasthenia Gravis Dersi Gerçekleşti

Nöroimmünoloji Kursu’nun üçüncü ve son dersini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Akalın hocamızın anlatımıyla dün gerçekleştirdik. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz.

Yapay Zeka Konferansı Gerçekleşti

İlk konferansımızı 4 Aralık Salı günü gerçekleştirdik. Konumuz Yapay Zeka, konuğumuz Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cem Say’dı. Konuğumuza ve etkinliğimize başta İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın olmak üzere yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Daha fazlası için takipte kalın.

13. Prof. Dr. Feyyaz Berkay Günleri

Cerrahpaşa Nörobilim Kulübü olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nın düzenlemiş olduğu 13. Prof. Dr. Feyyaz Berkay Günleri’ne katıldık.

Klinik Nöroimmünoloji - Demiyelizan Hastalıklar Dersi Gerçekleşti

Nöroimmünoloji Kursu’nun ikinci dersini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Uğur Uygunoğlu hocamızın anlatımıyla salı günü gerçekleştirdik. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz. Kursun üçüncü dersi için takipte kalın.

Temel Nöroimmünoloji Dersi Gerçekleşti

Nöroimmünoloji Kursu’nun ilk dersini, İstanbul Üniversitesi Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü Sinirbilim Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Vuslat Yılmaz hocamızın anlatımıyla bugün gerçekleştirdik. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz. Kursun ikinci dersi Klinik Nöroimmünoloji - Demiyelizan Hastalıklar olacak, detaylar için takipte kalın.

Nörobilime Giriş Kursu Gerçekleşti

Nörobilime Giriş Kursu’nu üyelerimizin katılımıyla dün gerçekleştirdik. İlerleyen zamanlarda yapacağımız kurslara ve genel bilgi birikimine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu kursa gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz. Bir sonraki kursumuz Nöroimmünoloji Kursu olacak. Detaylar için takipte kalın.

Tanışma Toplantımız Gerçekleşti

Tanışma toplantımızı üyelerimizin katılımıyla 27 Eylül Perşembe günü gerçekleştirdik. Geçen dönem yaptıklarımızdan ve bu dönem yapacaklarımızdan bahsettik, aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ediyoruz.

Hücre Kültürü Sistemlerinde Nörodejenerasyon Dersi İptal Edilmiştir

Üyelerimizin Dikkatine,

9 Mayıs 2018 tarihinde yapmayı planladığımız Nörodejeneratif Hastalıklar Kursu’nun son dersi olan Hücre Kültürü Sistemlerinde Nörodejenerasyon dersimizi fakültemizin içinde bulunduğu zor şartları göz önüne alarak büyük bir üzüntüyle iptal etme kararı aldık.

Bilimsel faaliyetlerimize en kısa zamanda, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi çatısı altında daha da büyük bir motivasyonla devam edeceğiz. Fakültemizin bu zor günleri atlatacağına inancımız tamdır.

Cerrahpaşa Nörobilim Kulübü

dokunma.png

Alzheimer'da Genetik Altyapı ve Biyobelirteçler Dersi Gerçekleşti

Nörodejeneratif Hastalıklar Kursu’nun dördüncü dersini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Erdinç Dursun hocamızın anlatımıyla dün gerçekleştirdik. Gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ediyoruz. Kursun beşinci ve son dersi olan Hücre Kültürü Sistemlerinde Nörodejenerasyon 9 Mayıs Çarşamba günü yapılacak, ayrıntılı bilgi için takipte kalın. 

Her Yönüyle ALS Dersi Gerçekleşti

Nörodejeneratif Hastalıklar Kursu’nun üçüncü dersini İÜ Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü Sinirbilim Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Erdem Tüzün hocamızın anlatımıyla dün gerçekleştirdik. Gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ediyoruz. Kursun dördüncü dersi olan Alzheimer'da Genetik Altyapı ve Biyobelirteçler 18 Nisan Çarşamba günü yapılacak, ayrıntılı bilgi için takipte kalın.